Navigace

Logo Plzeňský kraj

Regionální značka

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa

1

Projekt v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2014 - 2020

Dispoziční fond

Evidenční číslo: 0018/DF/EÚS/EGR/0020

MAPOVÁNÍ NAUČNÝCH TRAS A STEZEK

Cílem projektu je zmapování 20 naučných tras a stezek na území LAG Tirschenreuth a tachovské části MAS Český les pomocí GPS přístroje a jejich následné zakreslení do interaktivní mapy na webových stránkách. Interaktivní mapa obsahuje vyznačení naučných tras, jejich stručnou charakteristiku, fotodokumentaci a lokalizaci informačních tabulí.

INTERAKTIVNÍ MAPA

 

KARTIEREN DER LEHRTRASSEN UND LEHRPFADE

Das Ziel des Projektes ist Kartieren von 20 Lehrtrassen und Lehrpfade im Gebiet der LAG Tirschenreuth und des Tachauer Teils der LAG Český les mit Hilfe eines GPS-Gerätes und ihre anschlieβende Einzeichnung in eine interaktive Karte auf den Webseiten. Die interaktive Karte enthält die Bezeichnung der Lehrtrassen, ihre kurze Charakteristik, die Fotodokumentation und die Lokalisierung von Infotafeln.

INTERAKTIVE KARTE

 

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

28. 5. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Datum a čas

Dnes je čtvrtek, 28. 5. 2020, 7:36:18

Navigace

Obsah

Odkazy

Turistické cíle

skanzeny

Keltský skanzen Jivjjany

Keltská divadelní společnost Vousův kmen se zabývá rekonstrukcí života Keltů v mladší době železné a to především jejich řemeslné výroby a vojenství formou ukázek málo známých či zaniklých řemesel, tematických přednášek a válečnických vystoupení.

přírodní zajímavosti

Schránka s vrcholovou knihou

Kamenný vrch

Na Kamenném vrchu (739 m n. m.) sídlí bájný lesní duch Nikl, dávný pomocník a ochránce všech dobrých obyvatel Českého lesa. Nikl se znovu objevil v r. 2007 a od té doby je i patronem návštěvníků Bělska, turistů a cyklistů. Při lidových hrách se Nikl setkává s bájnými obyvateli zdejších lesů a vod, ale také se skutečnými osobnostmi českých dějin, které měly vztah k našemu kraji. Nikla je na Bělsku vidět i při dalších příležitostech, které propagují Bělou a její akce.

další historické památky

Barokní most přes Radbuzu 1

Barokní most přes Radbuzu

Most je významnou historickou památkou. Jeho kresba je na znaku i vlajce města. Byl postaven pravděpodobně v letech 1703–1723 podle vzoru známého Karlova mostu. Konstrukce mostu je složena z osmi oblouků, z nichž vystupuje šest pilířů, ozdobených šesti barokními sochami svatých. Jsou to archanděl Michael, sv. Jan Nepomucký, sv. Antonín Paduánský, Panna Marie Neposkvrněná, zemský patron sv. Václav a sv. Erazim.

kostely, kaple

Kostel s barokní farou

Kostel Nalezení svatého Kříže

První písemné známky o existenci kostela pocházejí z roku 1352. Je to původně gotická stavba, což potvrzují některé zachované části, které vznikly patrně koncem 14. století. Kostel byl téměř zničen za husitských válek začátkem 15. století. a později opět za třicetileté války. V 2. polovině 17. století byl přestavěn do barokní podoby.

Kostel Panny Marie Sedmibolestné

Kostel Panny Marie Sedmibolestné

Kostel pochází z roku 1696, do dnešní podoby byl přestavěn po požáru v roce 1826. Je to jednolodní obdélníková stavba, na jejíž jižní straně je připojena sakristie, západní průčelí tvoří hranolová věž zakončená vysokou jehlancovitou střechou. Součástí kostela je i zimní kaple. Stěny lodě zdobí čtrnáct obrazů Křížové cesty, sedm nástropních maleb symbolizuje zasvěcení kostela Panně Marii Sedmibolestné.

skalní města a útvary

Skalky s nápisy

Kocovy kameny

Kocovy kameny se nacházejí pod vrchem Velkého Zvonu. Jsou to skalky s vytesanými nápisy se jmény majitelů panství Koců z Dobrše i jejich hostů, a data návštěv v letech 1803–1894. V té době nebyl vrchol Zvonu porostlý stromy a byl odtud krásný pohled daleko do vnitrozemí. Dnes je zde objekt patřící armádě České republiky.