Navigace

Regionální značka

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 2. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, místy až polojasno. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -3 až -7°C.

Datum a čas

Dnes je pondělí, 19. 2. 2018, 12:25:39

Navigace

Obsah

Z naší činnosti

Český rozhlas Plzeň, živé zpravodajství, středa, 8. 11. 7.50 hod.

Typ: ostatní
Konec roku se blíží a už je potřeba myslet na to, co se bude dít v roce 2018. Místní akční skupina Český les na to pamatuje, a proto právě vydává originální kalendář pro svých 77 obcí za účelem nejen zviditelnění regionu, ale i společenského dění. Podrobnosti k tomuto tématu připravila ředitelka MAS Český les Sylva Heidlerová. Dobré ráno.

Dobré ráno. Zdání klame, třeba i v tom, že digitální doba papíru nepřeje, přesto obliba tištěných kalendářů není ani zdaleka na ústupu. Nacházíme v nich osobité texty i fotografie. S trochou nadsázky je někdy můžeme považovat za miniaturní umělecká díla. Místní akční skupina Český les například využívá stolního kalendáře k propagaci svého území. Ten jubilejní, desátý, právě připravuje k distribuci.

Co v kalendáři najdeme? Co obsahuje?

Kalendář MAS Český les pro rok 2018 s názvem 365 dní s MAS opět přináší přehled slavností, poutí a dalších významných událostí v obcích, které o to projeví zájem.  Obce bývají s objednávkou osloveny už v březnu. Poté se shromažďují fotografie tak, aby byla zachycena všechna roční období. I nejmenší vesničky tak mohou na vlastních snímcích prezentovat svoji činnost.

Při jakých příležitostech se kalendář využívá?

Vzhledem k tomu, že se v nich objeví fotografie zachycující obecní památky, významné stavby a přírodu v okolí vesnic, jedná se o vkusný a praktický propagační materiál. Jde o snímky z těch míst, kam je kalendář distribuován. Není tedy divu, že právě na zakázku vyrobený kalendář patři mezi nejoriginálnější dárky, kterými nikdy nic nezkazíte na setkání seniorů, při vítání občánků, gratulaci jubilantům nebo při jakékoli návštěvě.

V jakém počtu obce kalendáře odebírají?

To je skutečně různé. Někdy jen podle počtu svých zastupitelů, ale například Bělá nad Radbuzou jich odebírá pravidelně až stovku, stejně jako Staré Sedlo nebo Staré Sedliště. Aktuálně nyní nově objednala tři stovky Česká Kubice. Patrně proto, že figuruje na titulní straně na úpatí Čerchova.

Kam se může zájemce o kalendář obrátit?

Na Místní akční skupinu Český les, nebo infocentrum města Kdyně. Jednotlivci kalendář pak mohou získat na obecních úřadech nebo v regionálních infocentrech.zde ke stažení


Příloha

Vytvořeno: 8. 11. 2017
Poslední aktualizace: 8. 11. 2017 10:37
Autor: