Navigace

Regionální značka

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 10. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Datum a čas

Dnes je pondělí, 23. 10. 2017, 8:24:16

Navigace

Obsah

Z naší činnosti

Živé vysílání Českého rozhlasu Plzeň, 2. 8. 2017

Typ: ostatní
- přepis

K podávání žádostí o peníze z Integrovaného regionálního operačního programu vyzvala Místní akční skupina Český les. Zároveň pro žadatele pořádá semináře, které se konají už zítra. Podrobnosti v 7. 50 hod. telefonuje ředitelka MAS Sylva Heidlerová. Dobré ráno.

Dobré ráno. Peníze mohou být použity na investice do škol, dopravu nebo opravu kulturních památek. Jde o první výzvu z tzv. IROPu v Plzeňském kraji v tomto plánovacím období Evropské unie. Žádosti o dotace je možné podávat elektronicky do 12. září, v případě investic do památek až do 20. září.

Kdo může žádat?

 To se u každého tématu trochu liší, většinou jsou to obce a neziskové organizace.

 Kolik procent finančních prostředků může žadatel získat?

 Až 95 procent z celkových způsobilých výdajů. V cyklodopravě je pro žadatele připraveno k rozdělení 22 milionů, na investice do škol 7 milionů. Co se týče kulturního dědictví; výzva s 19 miliony korun se týká pouze národních kulturních památek, což je na území MAS Český les jen hrad Přimda, horšovskotýnský zámek nebo kostel v Tasnovicích.

 Můžete upřesnit, co konkrétně by mohly obce vybudovat v cyklodopravě?

 Postavit cyklostezku na komunikacích, kam nesmějí auta. Součástí projektu můžou být např. také stojany na kola, cykloúschovny, odpočívadla a dopravní značení.

 A jakým způsobem mohou být opraveny školy?  

Jedná se o investice do budov základních škol a celoživotnho vzdělávání. Investice musí být bezbariérové a vždy v souladu s Místním akčním plánem.

 Kdy je možné o peníze žádat? 

V podstatě ihned. Podrobnosti najdou zájemci na webových stránkách www. masceskyles.cz nebo se je dozví na seminářích pro žadatele.

 Kdy a kde se semináře konají?

Seminář pro žadatele z tohoto operačního programu začíná zítra v půl deváté ráno v domažlické kanceláři MAS na Chodském náměstí. Informace k jednotlivým výzvám jsou zařazeny tematicky po hodině a půl.


Vytvořeno: 2. 8. 2017
Poslední aktualizace: 2. 8. 2017 08:50
Autor: