Letošní ročník Dne Českého lesa se konal v sobotu 15. 6. 2024 ve Vesnickém muzeu v Halži a byl věnován hmyzím opylovačům. K vidění zde byli například včelíny, čmelíny, motýli, brouci, ale i hnízdo nového invazního druhu sršně asijské, které bylo objeveno a zlikvidováno loni na podzim v Plzni. Lidé si také prohlédli část výstavy „Bezobratlí kolem nás“ nebo detaily exponátů ze sbírek hmyzu Západočeského muzea v Plzni. Někteří odvážlivci si vyzkoušeli kosení ruční kosou, šetrnou techniku kosení vůči hmyzu. Vedle stánků partnerských organizací s propagací regionu, např. destinace Český les nebo Plzeňský kraj, čekala návštěvníky včeličková výtvarná dílna, pátrací hra po exotických opylovačích, kvízy a hmyzí tvoření a lesní pedagogika, ale také regionální kvíz a nebo zdobení plátěných tašek hmyzími motivy.
Pořadateli a partnery akce byli: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Plzeňský kraj, Obec Halže, Západočeské muzeum v Plzni, Lesy České republiky, s. p., Kolowratovy lesy, Domažlické městské lesy, Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR, Dům přírody Českého lesa, Destinace Český les, Svazek obcí Domažlicko, Akční spolek Čerchov plus, ČSOP Sylva Lunae, Revis Tachov, Royal Rangers, MAS Český les, z. s., MAS Zlatá cesta, Muzeum Českého lesa v Tachově, Centrum Bavaria Bohemia Schönsee, Lučina – sdružení obcí.
Den Českého lesa je tradiční akce pro veřejnost, která lidem představuje přírodní a historické zajímavosti Českého lesa. Místo konání i hlavní téma se každý rok mění. První ročník proběhl v roce 2008 a návštěvníci se mohli seznámit s tavbou železa a výrobou milíře. V jiných letech byl Den Českého lesa zaměřen například na rýžování zlata, plavení dřeva, historii sklářství, tradiční zemědělství nebo sadařství nebo LandArt.